خلاصه کتاب ۲۰ ساعت اول

چگونه هر مهارتی را سریع یاد بگیریم؟

«20 ساعت اول» (2013) کتابی است دربارۀ یادگیری سریع مهارت‌های جدید. خواندن آن به شما کمک می‌کند این تصور را از خود دور کنید که دیگر تلاش برای گسترش افق فکری‌تان خیلی دیر است. در این کتاب برای شروع یادگیری هر مهارتی—خواه بخواهید به یک زبان خارجی تسلط داشته باشید و خواه بخواهید پرواز با بالگرد را بیاموزید—10 گام ساده آورده شده است.

این کتاب برای چه کسانی است؟

  • خیال‌پردازان و افراد کنجکاو
  • اشخاص سهل‌انگار
  • اشخاص چندزبانۀ تازه‌کار

 

دربارۀ نویسنده

«جاش کافمن» یک پژوهشگر مستقل در حوزه‌هایی مانند کسب‌و‌کار، کارآفرینی، بهره‌وری و روانشناسی رفتاری است. در رتبه‌بندی شرکت آمازون، نام او در زمرۀ بهترین نویسندگان درزمینۀ کسب‌وکار قرار دارد. اولین کتاب وی با عنوان «مدیریت ارشد کسب‌و‌کار شخصی: هنر کسب‌وکار را بیاموزید» پرفروش‌ترین بود.

 

چرا خواند این خلاصه‌ کتاب را پیشنهاد می‌کنیم؟

شما در طول زندگی‌تان، احتمالاً علایق زیادی داشته‌اید و شاید پشیمان باشید که برخی از آنها را دنبال نکرده‌اید. شاید دوست داشتید ده سال پیش که زمان بیشتری در اختیارتان بود شروع به یادگیری ویولن می‌کردید یا شاید خود را سرزنش می‌کنید که چرا در سنین پایین که یادگیری آسان‌تر است، یک زبان خارجی نیاموختید.

اما اگر به‌جای پشیمانی برای فرصت‌های از‌دست‌رفته، امروز شروع به تلاش درجهت رسیدن به اهداف خود نمایید چه؟ اینجاست که روش نویسنده به‌کار می‌آید.

با خواندن این کتاب یاد خواهید گرفت که چگونه می‌توانید تنها در 20 ساعت، اصول اولیۀ مهارت مورد‌نظر خود را بیاموزید. یاد خواهید گرفت که چگونه برای کسب هر مهارتی پایه‌ای مستحکم بگذارید—از تنظیم زمان تمرین گرفته تا دستیابی به تمام ابزارهایی که برای موفقیت نیاز دارید.

با خواندن کتاب، متوجه خواهید شد که صَرف 20 ساعت زمان چه تأثیر و اهمیت زیادی دارد، پی می‌برید چرا هیچ‌وقت زمانی برای تمرین پیدا نمی‌کنید و درمی‌یابید کمیت گاهی بهتر از کیفیت است.